Nie daj się WYKOŃCZYĆ - my Ci wszystko wykończymy!

Aktualności

15.06.2016 r.

Czerwiec w ogrodzie, najważniejsze prace:

 

- w tym miesiącu obserwujemy intensywnie rozwijające się kwiatostany naszych roślin, jednak również w tym samym czasie intensywniej zaczynają się rozwijać chwasty w naszym ogrodzie. Pamiętajmy więc o pieleniu i ściółkowaniu rabat, aby nasze rośliny ozdobne nie miały zbędnej konkurencji,

 

- rozpoczynamy zbiory truskawek, poziomek oraz wczesnych odmian czereśni. Natomiast po 15 czerwca zaczynają się zbiory wczesnych odmian agrestu, porzeczek i malin,

- podlewamy i formujemy młode drzewka owocowe,

- wykonujemy cięcie krzewów owocowych takich jak np.: maliny. Wycinamy najsłabsze odrosty korzeniowe,

 

- podlewamy i zraszamy rośliny, najlepszą porą na nawadnianie roślin jest wieczór. Zaleca się podlewać rośliny większą ilością wody, a rzadziej,

 

- usuwamy przekwitłe kwiatostany różaneczników, róż i lilaków,

 

- przycinamy żywopłoty,

 

-trawnik kosimy nie rzadziej niż raz w tygodniu.

 

15.05.2016 r.

15 maja rozpoczął się sezon na obsadzanie balkonów i tarasów roślinami jednorocznymi. W przygotowanych pojemnikach możemy posadzić rośliny takie jak: pelargonie, petunie, werbeny, begonie, lobelie, koleusy i wiele innych...

Pamiętajmy jednak o tym, aby rośliny w sezonie odpowiednio często podlewać i zasilać nawozami przeznaczonymi do odpowiednich gatunków i odmian.

Dbanie o rośliny to nie tylko podlewanie i nawożenie ale również inne prace pielęgnacyjne takie jak:

- usuwanie przekwitłych kwiatostanów

- obserwowanie czy na roślinach nie pojawiają się choroby lub szkodniki

- w razie wystąpienia chorób lub szkodników zastosowanie odpowiednich, ekologicznych preparatów bądź wykonanie naturalnych oprysków (np.:wywar z pokrzyw lub cebuli na mszyce)

 

Warto również zaopatrzyć swoje donice w piękne i aromatyczne zioła!

 

27.11.2015 r.

Zima to bardzo dobry okres na planowanie ogrodu. Projekty wykonujemy cały rok - a w okresie zimowym udzielamy 30 % RABATU na projekty do własnej realizacji !!!

 

Szukasz firmy, która w okresie wiosennym wykona Twój ogród - zadzwoń !!! Mamy jeszcze wolne terminy na realizację WIOSNA 2016 - dla Ciebie projekt GRATIS !!!

13.11.2015 r.

To ostatni moment na wykonanie koszenia trawnika w ogrodzie. Pamiętaj, że trawnik koszony późną jesienią powinien być skoszony troszkę wyżej niż normalnie. Zabezpieczy to korzenie traw przed przemarzaniem.

 

I jeszcze złota zasada ogrodnika - nie zostawiaj opadniętych liści na murawie !!! Liście sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów - co w efekcie daje brzydki, żółty trawnik na wiosnę!

 

POLECAMY SIĘ przy jesiennych porządkach w ogrodzie - fachowo zabezpieczymy rośliny przed zimą, skosimy trawnik, uprzątniemy liście, usuniemy wodę z systemu automatycznego nawadniania.